קצת על ציור

" ציור הוא ,מיימד מלא וגדוש בצבעים וצורות והרבה אור וחושך ומה שביניהם, מה שעובר דרכם ומה שנשאר למי שמתבונן בהם. זה עולם שמתחיל במחשבה ובכוונה והופך לאשליה ויזואלית דו מימדית שיש בה עומק אין סופי. מי שמתחיל לצייר ונשבה בקסם מגלה שהוא מכור.

ביום שבו נודע לי שאני מאבדת את הראיה חשבתי שזהו, נגמר. שלא אוכל עוד לצייר לעולם. ארזתי את כל המכחולים והצבעים והנחתי אותם תחת ערמה כבדה של חפצים שאין בהם כל צורך, מקופלים מובסים ועזובים. ויתרתי.

שנים אחר כך בכל פעם שרציתי לצייר קול קטן לחש לי ש"אי אפשר, את בקושי רואה". עד שנמאס לי. מאסתי בחוסר היכולת. הוצאתי את המכחולים, ליטפתי אותם כאילו היו גור חתולים נשכח. המגע שלהם וריח הטרפנטין הישן העירו בי תשוקה ישנה וכואבת. התחלתי לצייר מחדש. צעד אחר צעד, קו כתם קו צורה וזה לא היה פשוט. זה עדיין לא פשוט. יש לי שרידי ראיה שהולכים ונעלמים וכל יצירה היא פרויקט מתוכנן אליו אני מתכוננת כמו ספורטאי באימון לקראת אולימפיאדה. בכל יצירה בין משיכות המכחול נמצאות הנשימות שלי. בכל יצירה יש פיסה קטנה ממי שאני. כל יצירה מהרגע שסיימתי אותה והיא יוצאת לאוויר העולם כבר איננה שייכת לי, היא שייכת לכם. מה שאני רואה ומה שלא כבר לא רלוונטי. מה שאתם רואים, זה מה שחשוב. כשמישהו מרגיש שהוא חייב יצירה כזאת או אחרת, אני יודעת שעשיתי הכי טוב שאפשר. אני יודעת שניצחתי. "

כל העבודות עומדות למכירה

ניתן לראות את הציורים  בגבעתיים בתאום ביקור מראש. 

 

חלק מהעבודות עדיין לא הועלו וחלק מן הסתם מתייבשים ברגע זה על כן הציור...

ציורים נוספים מועלים מעת לעת לדף הפייסבוק.

תערוכות :

- תערוכת יחיד בקיבוץ יטבתה, ינואר 2019

- תערוכה קבוצתית ב"גלריה האגם" ברעננה נובמבר 2018

- תערוכה במרכז "נא לגעת" ביפו, אוקטובר 2018

- תערוכת יחיד: "מציאותי" - בית תנועת המושבים ת"א, ינואר-מרץ 2018

- תערוכת "ישראל ממעוף הציפור" - תיאטרון ירושלים, אוקטובר 2017

- תערוכת "בליינד דיי" - ירושלים, כנסת ישראל, יוני 2017

- תערוכת "אומנים יוצרים אומנים" - חוות אלנבי, פברואר 2017

 

20160813_171550.jpg